Dodatek specjalny
WP Dodatek specjalny Partner wydania
Partner wydania
Zdobią oscarowe kreacje wielkich gwiazd, błyszczą na kinowym ekranie i na palcach przyszłych panien młodych. Diamenty od dawna uważane są za synonim elegancji i luksusu, dlatego tak doskonale sprawdzają się w roli wyjątkowego prezentu na Dzień Kobiet.

W filmie "Mężczyźni wolą blondynki" Marylin Monroe śpiewała, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Te słowa potwierdziła inna hollywoodzka gwiazda, Elizabeth Tylor. Aktorka słynęła z zamiłowania do tych pięknych klejnotów i chętnie nosiła je na co dzień, mawiając: "Duże dziewczynki potrzebują dużych diamentów". Swoją miłość do luksusowej biżuterii opisała nawet w książce zatytułowanej "My love affair with jewlery". Diamenty "zagrały" ważną rolę w wielu filmowych produkcjach, jak chociażby "Śniadanie u Tiffany’ego", "Titanic" czy "Ocean’s 8", gdzie obiektem pożądania grupy złodziejek dowodzonej przez Sandrę Bullock jest wyjątkowy naszyjnik z diamentami wart 150 milionów dolarów…

Choć Hollywood bardzo rozsławiło czar diamentowych kamieni, nie są one zarezerwowane jedynie dla czerwonego dywanu. Diamenty od lat towarzyszą kobietom w wyjątkowych momentach ich życia, uświetniając je wyjątkowym blaskiem. Dzień Kobiet to doskonała okazja, żeby przekonać się, jak wielka moc tkwi w tych wspaniałych kamieniach. Czy może być coś piękniejszego niż uśmiech ukochanej na widok prezentu w postaci wspaniałej, diamentowej biżuterii?

Niezniszczalny skarb

Diament to bardzo rzadki minerał, wyróżniający się nie tylko wspaniałym wyglądem, ale także niezwykłymi właściwościami. Już w starożytności uważano, że diamenty chronią przed niebezpieczeństwem, a także dodają siły i odwagi podczas walki. To właśnie dlatego wielu przywódców nosiło zbroje wysadzane diamentami. Stąd też między innymi wzięła się nazwa tego wspaniałego kamienia. Diament (z greckiego "adamas") oznacza dosłownie "niezniszczalny" lub "niepokonany". Co ciekawe, teorię starożytnych Greków na temat niezwykłej trwałości diamentowego minerału potwierdzono dopiero pod koniec XIX w., uznając, że jest on najtwardszą materią występującą w przyrodzie.

Bardzo interesującym odkryciem okazał się skład chemiczny diamentu. Jego właściwości badał przez wiele lat pewien francuski fizyk i chemik Antoine Laurent de Lavoisier. Naukowiec jako pierwszy spalił diament przy pomocy promieni słonecznych, udowadniając tym samym, że – podobnie, jak grafit i fuleryt – składa się on z czystego węgla.

Nie bez powodu twórcy jednej z kultowych części przygód Jamesa Bonda twierdzili, że diamenty są wieczne. Najstarsze z nich zostały skrystalizowane około 3,3 miliarda lat temu. Jednak nie tylko wiek i masa świadczą o wartości diamentów. Kolejnymi istotnymi cechami, które znacząco podbijają ich cenę, jest czystość oraz kolor. Najbardziej pożądane i kosztowne są niemalże całkowicie bezbarwne diamenty o jak najwyższej przejrzystości.

Luksus w blasku fleszy

Olśniewający blask diamentowej biżuterii od lat towarzyszy znanym gwiazdom podczas największych imprez i gali filmowych. Coroczna ceremonia wręczenia Oscarów to prawdopodobnie jedyny taki wieczór w roku, podczas którego możemy obserwować wspaniały diamentowy pokaz mody od najsłynniejszych jubilerów na świecie. W tę wyjątkową noc aktorki często mają na sobie legendarne klejnoty, których wartość przyprawia o zawrót głowy. Doskonałym przykładem jest chociażby słynny 128-karatowy diament z kolekcji Tiffany’s, nazywany pieszczotliwie "żółtym kanarkiem", który na oscarowym dywanie gościł już kilkukrotnie. Wśród sław, które miały okazję nosić ten wspaniały klejnot, znalazły się m.in. Audrey Hepburn i Lady Gaga.

Królewski kamień na wyjątkowe okazje

Diamenty od wieków goszczą na królewskich dworach, zdobiąc rodową biżuterię i wiele innych drogocennych przedmiotów. Okazałe diademy, kolie, pierścienie, kolczyki czy wspaniałe jaja Fabergé to prawdziwe skarby, które do dziś są w rękach kolejnych potomków wielkich monarchii albo też znajdują się w zbiorach najsłynniejszych muzeów świata. Wiele z tych klejnotów obrosło w liczne, często zdumiewające legendy, które tylko potęgują ich wartość.

Do najsłynniejszych diamentowych okazów zaliczamy np. 112-karatowy diament Hope, który w XVII w. trafił na dwór króla Francji Ludwika XIV. Podczas rewolucji kamień został skradziony i przez wiele lat jego losy były nieznane. W 1830 r. kupił go amerykański bankier Henry Hope, któremu diament zawdzięcza swoją współczesną nazwę. Co ciekawe, to właśnie ten skarb pojawił się w filmie "Titanic" jako "Serce Oceanu".

Innym legendarnym klejnotem jest diament Orłow, którego dumną właścicielką była niegdyś sama caryca Katarzyna. Kamień bez wątpienia wart był carskiego dworu. Wówczas prawie 300-karatowy skarb do dziś zdobi berło dawnych rosyjskich władców. Diament Orłow, nazywany najpiękniejszym diamentem na świecie, można obecnie podziwiać w moskiewskim Kremlu.

Królewski diament uważany jest za kamień miłości, namiętności i oddania, dlatego też bardzo często zdobi pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne. Biżuteria z diamentami to także wspaniały prezent z okazji urodzin, rocznic i wielu innych wyjątkowych okazji, które w pełni zasługują na wyjątkowy blask.

Święto kobiecości w diamentowej oprawie

Dzień Kobiet to wspaniała okazja, żeby podarować ukochanej osobie odrobinę luksusu w postaci diamentowej biżuterii. Wbrew pozorom diamentowe ozdoby wcale nie są zarezerwowane jedynie na wielkie wyjścia. W bogatej kolekcji Apart znajdują się pierścionki, kolczyki, bransoletki i naszyjniki z delikatnym diamentowym akcentem, które pasują do każdego stroju – od biurowego uniformu przez luźny, casualowy outfit aż po elegancką sukienkę. Brylanty dodają stylizacjom klasy i szlachetności, sprawiając, że kobieta czuje się piękna i wyjątkowa.

W diamentowej linii marki Apart znajdziemy biżuterię z diamentami, która zdobędzie serce każdej miłośniczki dobrego stylu i elegancji. Nasze rekomendacje? Piękny klasyczny pierścionek z żółtego złota z perłą i diamentami w ponadczasowym stylu, modna bransoletka sodalitów z elementami z żółtego złota i diamentem albo delikatne diamentowe kolczyki z białego złota, które z pewnością zachwycą każdą romantyczkę. Czy istnieje lepszy prezent, który podkreśli wyjątkowy czar i urok kobiecości?

atten

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

close